Výlet do Italských Dolomit (turistika, ferraty)

Dolomity se rozprostírají na severu Itálie. Jsou jedním z nejkrásnějších koutů světa, skutečným rájem pro milovníky hor, do kterého se budete vždy rádi vracet.

Divoká horská krása v čele s královnou Dolomit Marmoladou, zelené louky a jezera vedle středověkých městeček, kde člověk nalezne přívětivou pohostinnost místních obyvatel.

Co vás čeká?

Čtyřdenní výlet do Italských Dolomit s kurzem ferratového lezení. Navštívíme jedny z nejkrásnějších míst Dolomit. Jezero Lago di Braies,  vyhlášené Tre Cime di Lavaredo a okolí věží Cinque Torri. Výlet doporučujeme jak milovníkům hor, tak ferratovým začátečníkům i pokročilým.

Dolomity - Tre Cime

Plán výletu

1 den.. ranní odjezd z Prahy a Brna, přesun do Itálie a odpolední odpočinek u Lago di Braies s procházkou po okolí.

2 den.. z parkoviště od Rifugia Auronzo vyrazíme okruhem okolo skalních štítů Tre Cime di Lavaredo k Rifugiu Lavaredo, kde během kurzu ferratového lezení vystoupáme na Paternkofel (2774 m.n.m.). Po výstupu můžete využít chvíle odpočinku nebo se s námi vydat další ferratou na Toblinger Knotten (2630 m.n.m.). Kurzem a výstupy vás provede horský průvodce UIMLA Lukáš Klingora.
Orientační vzdálenost 12 km, převýšení 960m.

3 den.. ráno se přepravíme do průsmyku Passo di Giau, ze kterého se vydáme na okružní túru přes vrchol Nuvolau (2574 m.n.m.) k věžím Cinque Torri. Odjezd do ČR ve večerních hodinách.
Orientační vzdálenost 9 km, převýšení 807m. 

4 den.. příjezd do Prahy a Brna v ranních hodinách.

Obtížnost

3 / 5

Mírná až středně těžká náročnost výstupu, vedoucích po stezkách a kamených polích. Technicky náročné. Ferratové výstupy jsou rovněž vedeny úseky s mírnou a střední náročností. Výlet zvládne každý s běžnou fyzickou kondicí.

dolomit

Bližší informace

Doprava individuální nebo formou spolujízdy s instruktorem s podílem na pohonných hmotách.

Orientační cena spolujízdy je 800 – 900 Kč na osobu v závislosti na kapacitě auta a počtu osob. Cestou k Rifugiu Auronzo se platí mýtné ve výši 21€ za osobní auto, které bude rozpočteno mezi účastníky.

I. auto (5 míst).. Sraz v pátek 29.6 u metra Chodov v 7.00h a odjezd z Prahy ca v 7:15h.

II. auto (3 místa).. Sraz v pátek 29.6 u zastávky Avion Shopping Park Brno v 6.00 a odjezd z Brna ca v 6:15h.

Návrat zpět do Prahy a Brna v pondělí 2.7. v ranních hodinách.

Možnost nástupu i v Bratislavě.

Ubytováni budeme 2 noci ve stanech v kempu u Cortiny d´Ampezzo. Cena 8€ / noc.

Jídlo si bude možné dát po příjezdu u jezera di Braies a druhý den v Rifugiu Lavaredo. Každý den si bude možné zajít na večeři.. Pokud možnost nevyužijete, vezměte si jídlo vlastní na 3 dny.

Pojištění si sjednává každý účastník výletu sám (musí zahrnovat vysokohorskou turistiku, via ferraty a pojištění zásahu horské služby). Ca 270 Kč za výlet – pojištění Axa včetně rizikových sportů).

S sebou: turistickou obuv (pohorky), oblečení pro vysokohorskou turistiku, nepromokavou bundu nebo pláštěnku, čelovku, brýle, opalovací krém, jídlo, dostatek pití, spacák a stan. Pokud nemáte vlastní vybavení na ferraty, zapůjčíme vám ho. Půjčení stanu je možné řešit se slevou přes půjčovnu Rock Point.

Pokud na nás máte ohledně výletu jakýkoliv další dotaz, neváhejte nám napsat nebo zavolat.

Cena

1 800 Kč / jednotlivec

V ceně jsou zahrnuty služby horského průvodce UIMLA a zapůjčení vybavení. Cena výletu pro registrované: 1600 Kč

Pokud máte zájem účastnit se výletů za zvýhodněnou cenu, zaregistrujte se na našem webu a po té vyplňte přihlášku. Pro neregistrované platí běžná cena.

Přihláška na výlet

* Odesláním přihlášky dáváte spolku Efri z.s. souhlas se zpracováním osobních údajů.