Národní park Gran Paradiso

Ztracený alpský ráj, kde dávají kozorožci dobrou noc.

Park Gran Paradiso je skutečným rájem pro ty, kdo touží poznat neporušenou alpskou krajinu, utvářenou ledovci i divokými horskými říčkami. Úchvatné panorama zdejší přírody přechází z temně zelené modřínových lesů, přes bílou záři ledovců až po pestrobarevné květy šťavnatých alpských luk. Právě ty jsou pastvou horských kozorožců, symbolem celé chráněné oblasti.

Území patřilo až do roku 1920 do vlastnictví krále Vittoria Emanuelle. Dnes je nejstarším národním parkem Itálie a nejvýznamnějším horským celkem Grajských Alp.

Co vás čeká?

Devítidenní výlet do národního parku Gran Paradiso, ve kterém zavítáme do kouzelných údolí, k jezerům, vodopádům i horským vrcholům.

Během výletu se naučíte, jak na mentální úrovni pracovat se svým fyzickým výkonem a zdravím. Dozvíte se, jak využívat své rezervy a navyšovat psychickou odolnost v obtížných situacích. Nové zkušenosti vám poslouží jak na dalších výpravách, tak v životě.

Gran Paradiso

Trénink pro tělo a mysl

Člověka to netáhne do hor, aby pokořil jejich krásu, nebo aby měl blíže k obloze, ale proto, aby měl blíž k sobě. Hory jsou místem, kde se můžeme odprostit od všedního života, prožívat volnost a nalézt pokoru, inspiraci a klid. Takové prostředí nám nabízí skvělou příležitost k načerpání nové energie, k zážitkům i pozitivním proměnám. Ať už byste se rádi nadobro zbavili stresu, anebo se naučili lépe pracovat s potenciálem svého těla a mysli, můžete to udělat. Můžete spojit příjemné s užitečným.

Během pobytu v NP Gran Paradiso se budeme zabývat:

– kontrolou nad svou myslí a emocemi
– silou dechu, aneb jak se cítit dobře „ve své kůži“.
– možnostmi, jak navyšovat svůj fyzický výkon
– technikami pro práci se strachem a stresem
– relaxaci pro posílení zdraví a regeneraci

Gran Paradiso

Plán výletu

1 den.. odjezd z Brna a noční přejezd Rakouska a Itálie trasou přes Vídeň a Miláno.

2 den.. příjezd do Valle d’Aosta a národního parku Gran Paradiso. Po příjezdu si zamíříme odpočinout a občerstvit se k Lago di Teleccio. Vydáme se kolem chaty Rifugio Pontese k Lago di Valsoera a v horách nedaleko jezera také přespíme

3 den.. ráno budeme pokračovat kolem Lago di Valsoera k Lago di Motta s překrásným výhledem na okolní scenérie. Návrat k Lago di Teleccio a přesun do kempu Casa Bianca.

4 den.. z kempu Casa Bianca vyjedeme k jezeru Agnel, od kterého budeme pokračovat k chatě Rif. Savoia u jezera Laghi del Nivolet (2 534 m.n.m.) odkud vyrazíme na částečný přechod hřebene: Punta Basei – Mont Taou Blanc. Celou cestu se budeme kochat krásnými výhledy v čele s nejvyšším vrcholem Gran Paradiso. Zpět se napojíme na Col Rosset a projdeme kolem jezera Leita a Rosset. Den zakončíme v kempu.

5 den.. přesun do z Valnotey, odkud se vydáme na trek podél říčky Valnontey k salaším Casolari dell Herbetet s výhledem na horské štíty Torre del Gran S. Pietro.

6 – 7 den.. z Casolari dell Herbetet přes Lago di Lauson k Rif. Victor Sella, východisku pro náš další trek k Punta del Tuf (3395m). Od chaty se je možné alternativně vydat na jeden ze sousedních vrcholů Punta Rossa (3630m) nebo Testa del Gavio (3046m). Po návratu k Victor Sella sejdeme zpět do Valnotey.

8 den.. návštěva Cogne a úchvatné vesničky Lillaz, lehká túra po malebném údolí, které je lemováno vodopády (Cascata di Balmaráno) s možností okruhu přes lago Loie kolem Cima di Bardoney. Přenocování v Lillazu.

9 den.. rozloučíme se s parkem Gran Paradiso a vyrazíme z Valnotey do ČR.

Obtížnost

3 / 5

Střední obtížnost s průměrným denním převýšením 800 – 1000m. Túry jsou vedeny po stezkách, kamenných polích a nejsou technicky náročné. Výlet zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí.

Gran Paradiso
Paradiso

Bližší informace

Doprava formou spolujízdy s podílem na pohonných hmotách.

Orientační cena spolujízdy je 2300 Kč na osobu v závislosti na kapacitě auta a počtu osob. V ceně jsou zahrnuty veškeré poplatky (dálniční známky, mýtné, parkovné).

Nástup možný na trase Ostrava, Olomouc, Brno. V případě zájmu se můžeme domluvit na dalším autě a místě odjezdu.

Odjezd z Brna v pátek 9.8.2019 v 20.00h. od hotelu GRAND (naproti autobusového nádraží).

Návrat zpět do Brna v sobotu 17.8.2019 přibližně v 22:00 hod.

Pořadí jednotlivých túr se může měnit s ohledem na počasí.

Ubytováni: 1 noc v horské chatě, 4 noci v kempu, 2 noci v bivaku.

Téměr každý den bude možnost teplého jídla, nebo dokoupení zásob. Pokud možnost nevyužijete, vezměte si jídlo vlastní.

Pojištění si sjednává každý účastník výletu sám (musí zahrnovat vysokohorskou turistiku a pojištění zásahu horské služby).

S sebou: kvalitní turistickou obuv (pohorky), oblečení pro vysokohorskou turistiku, nepromokavou bundu nebo pláštěnku, čelovku, brýle, opalovací krém, jídlo, dostatek pití, karimatku, spacák, případně vařič a stan.

Celým pobytem vás bude provázet Roman Štefek, trenér NLP.

Maximální počet účastníků: 7 osob.

Pokud na nás máte ohledně výletu jakýkoliv další dotaz, neváhejte nám napsat nebo zavolat.

Cena

4 800 Kč / jednotlivec

V ceně je zahrnuto ubytování (horská chata, kempy), služby průvodce a trenéra. Není zahrnuta cena dopravy (cca 2300Kč) a strava.

Přihláška na výlet