Horalská výzva 2018

Připravte se na tříměsíční dobrodružnou cestu, během které získáte fyzickou i mentální přípravu k výstupu na Mont Blanc.

Výzvu ocení především ti, kteří se vysokohorské turistice aktivně nevěnují.

Hory totiž nejsou jen o zkušenostech, ale především o vaší hlavě.

Jak vypadají tři měsíce, které vás dostanou na Mont Blanc?

květen

Hory

Začneme víkendovým turistickým pobytem v Krkonoších. Zlepšíte svůj fyzický výkon, naučíte se čelit stresu, zbavíte se strachu a svou mysl si naladíte pozitivně.

červen

Tatry

Čekají nás dva víkendové pobyty na Slovensku. Během nich se zaměříme na vysokohorskou turistiku a rozvoj vlastního potenciálu. Ukážeme si, jak v sobě probudit odvahu a zdravou sebedůvěru, která nám udrží motivaci.

červenec

Julské Alpy

Na 4 denním pobytu v Julských Alpách se zdokonalíme v naučených technikách. Užijeme si vysokohorské výstupy, osvojíme si dovednosti k efektivnějšímu dosahování cílů a přineseme do života radost.

A nakonec...

srpen - Mont Blanc

Mont Blanc

Strávíme 5 dnů v oblasti Aosta valley a vystoupíme na Mont Blanc.

Účastníci loňské výzvy o akci řekli...

Julia

Horalská výzva - účastníci

Horalská výzva bola pre mňa niečím novým. Dobrodružstvom. Zúčastnila som sa síce len prvej časti čiže 3 vrcholy do 1 500 m. n. m. ale ani to nebolo vôbec jednoduché. Zdalo sa, že to bude hračka ale nepriaznivé počasie nám prekazilo plány. No napriek tomu to bolo veľké dobrodružstvo, kedy sme boli bližšie k prírode. Bližšie k sebe. Neodniesla som si výhru ale niečo omnoho cennejšie. Pocit, že som prekonala sama seba, pocítila voľnosť a našla v tichu prírody odpovede. Veľmi ma mrzí, že som sa nezúčastnila celej výzvy, snáď pri ďalšej to vyjde.  ?

Michal

Michal

Ahojte, volam sa Michal (34 r). Musim sa podakovat Horalskej vyzve, ktora ma zaroven donutila posuvat moje hranice a prekonat sameho seba po fyzickej stranke. “Ked sa uz budete citit ze ste na dne, tak nevahajte sa odrazit a ist si za svojim cielom”. Zachvilku to bude rok co som zmenil svoje ja a zatial stabilne dole -15,6 kg. Mne sa to oplatilo a ako jeden z vyhercov som sa ocitol na samom vrchole Trigravu ?

Kika

Horalská výzva - účastníci

Horalskú výzvu som si veľmi užila. Keďže mám hory rada, bolo pre mňa radosťou sa jej zúčastniť. Myslím, že výzva je najvhodnejšia pre dobrodruhov ktorí milujú hory a nové miesta, no vzhľadom na vek alebo možno iné aspekty, sami nemajú prostriedky na takéto výlety. Presne to ma na výzve asi najviac zaujalo. Mám rada slovenské hory ale vidieť aj niečo nové nikdy nie je na škodu. No keďže som ešte študentka, vyhľadávala som tie najlacnejšie verzie aké bolo dostupné. Samozrejme, že sú aj rôzne iné inštitúcie, ktoré vám môžu niečo podobné poskytnúť, ale už len slovo “výzva” ju odlišuje od iných…

Jdete do toho s námi? Skvělé!

Přečtěte si praktické informace k výzvě.


 • Komu je výzva určena?

  Všem, kteří mají rádi hory a chtějí se zdokonalit po fyzické i psychické stránce. Při výzvě používáme formou prožitkových akcí mentální trénink (viz níže). Účelem tréninku je připravit “ne-horolezce” na náročný výstup a ukázat jim, jak si mohou svou vůlí zlepšit život.

 • Jak se přihlásit?

  Je potřeba odeslat vyplněnou přihlášku k účasti v Horalské výzvě 2018 na e-mail: info@efri.cz nejpozději do 15.4.2018. Přihlášku stáhnete ZDE nebo vyplníte online. Přihlásit se může kdokoliv starší 18 let s pobytem na území České nebo Slovenské republiky.

 • Jak probíhá výběr účastníků?

  Na základě několika doplňujících dotazů vybereme 30.4.2018 z přihlášených zájemců 6 osob, které se v rámci Efri bezplatně zúčastní výzvy. Současně vybereme 2 náhradníky, kterým umožníme spolu s účastníky absolvovat výlety a tréninky po dobu 3 měsíců pro případ, že někdo z účastníků výzvu nedokončí.

 • Kolik výzva stojí?

  Je bezplatná. A to včetně organizace, dopravy do uvedených lokalit a služeb mentálního trenéra. Každý účastník si hradí pouze výdaje na stravování a ubytování. U výletu do Slovinska a pro výstup na Mont Blanc je potřeba mít sjednané pojištění, které vychází na ca 130 Kč/den.

 • Potřebuju horolezeckou výbavu?

  Nutnou výbavou k výletu do Slovinska je horolezecká helma, ferratový set, čelovka, stan a spacák. Na Mont Blanc pak ledovcové/lyžařské brýle, návleky, dva páry rukavic, cepín, sedák a mačky. Vybavení si můžete i výhodně půjčit – poradíme vám, kde. Pro všechny výstupy od června jsou samozřejmostí pohorky a vhodné oblečení do hor.

 • Jaký je konkrétní harmonogram výzvy?

  V květnu nás čeká 1 víkendový pobyt v Krkonoších, v červnu 1 víkendový pobyt v Malé Fatře + 1 víkendový pobyt ve Vysokých Tatrách, v červenci 4 denní soustředění v Julských Alpách a v srpnu 5 denní pobyt v lokalitě Aosta valley a Chamonix Mont Blanc. Každý z víkendových pobytů volíme podle počasí přibližně s týdenním časovým předstihem. Přesný datum pro výlet do Julských Alp a pro závěrečný výstup na Mont Blanc plánujeme s předstihem tak, aby si účastníci mohli zajistit případnou dovolenou.

 • Co je to mentální trénink?

  Mentální trénink je univerzálně účinný systém, se kterým měníme svůj život k lepšímu a rozvíjíme vlastní potenciál. Učí nás, jak přeprogramovat nežádoucí stavy (stres, strach, negativní myšlení) na žádané. Ty pak pomocí přesně stanovených technik a cvičení ukotvuje v podvědomí. Jde o vědecky ověřený způsob, jak docílit pozitivních změn. Mentální trénink není vhodný pro ty, kteří očekávají “instantní návody”, poučky nebo esoteriku.


Zajímá vás cokoliv dalšího?

Napište na info@efri.cz. Odpovíme co nejdříve.

Těšíme se na vás!