Julské Alpy - Slovinsko s výstupem Triglav

Proč právě Julky? Staneme se pár dní součástí nespoutané krajiny, kde k majestátním horským štítům rozehrávají kontrast rozlehlé lesy a pastviny plné života. Klikaté horské cesty nás zavedou k průzračným horským jezerům a dechberoucím vodopádům.

Co vás čeká?

Čtyřdenní výlet do Julských Alp s návštěvou Slovinských jezer a výstupem na Triglav není „jen“ turistická výzva, stejně jako Triglav není s úctyhodnou výškou 2.864 m n. m. „jen“ nejvyšší horou Slovinska. Jméno Triglav či Trihlav zároveň označuje trojhlavého slovanského boha vládnoucího nad nebesy, zemí a podsvětím. Každý ze tří vrcholků horského masívu Triglavu byl ve staroslovanské mytologii zasvěcen právě jednomu z těchto elementů.

Dobrodružství, které poodhalí tajemství přírodních živlů, čeká při této cestě i na nás.

Během výletu se zaměříme na to, jak na mentální úrovni pracovat s vnitřním klidem a sebevědomím a trvale je převzít je do vašeho života.
Naučíte se dovednosti, které vám pomohou prohloubit vnitřní sebejistotu a důvěru ve vlastní schopnosti.

Bledské jezero

Plán výletu

1 den.. vyrážíme z Brna, po cestě ve Slovinsku se zastavíme u jezera Bled a jezera Bohinj, kde se ubytujeme v nedalekém v kempu.

2 den.. užijeme si dopolední relax v okolí jezera. Po obědě přejedeme k Bovci a odpoledne strávíme v okolní přírodě. Zamíříme k vodopádu Virje, Kozjak a řece Soči. Ubytovaní budeme v místním kempu.

3 den.. nás čeká hlavní vrchol našeho výletu i celého Slovinska. Túra povede od Aljažev domu ferratou Cez Prag přes Mali Triglav na Triglav, nejvyšší horu Slovinska. Po tomto jedinečném zážitku načerpáme síly a přespíme v horské chatě Triglav dom na Kredarici.

4 den.. z chaty se vydáme zpáteční trasou přes Tominškova pot do doliny Vrata a odpoledne strávíme v Krajnské Gore. Odměníme se odpočinkem, nebo prohlídkou města se zastávkou na oběd – každý dle libosti. Odpolední odjezd do ČR.

Obtížnost

3 / 5

Středně těžká obtížnost, zejména díky velkému převýšení (ca 1900 m) u výstupu na Triglav. Cesta nás povede po stezkách, kamenných polích a zajištěnými úseky lehké ferraty Cez Prag. Výstup zvládne každý s průměrnou fyzickou kondicí, i ten, kdo s ferrata trasou dosud neměl zkušenosti.

Výstup na Triglav

Bližší informace

Doprava individuální nebo formou spolujízdy s podílem na pohonných hmotách.

Orientační cena spolujízdy je 900 – 1 000 Kč na osobu v závislosti na kapacitě auta a počtu osob.

Odjezd z Brna ve čtvrtek 20.6.2019 v 7.30h. od hotelu GRAND (naproti autobusového nádraží).

V případě zájmu se můžeme domluvit na dalším autě a místě odjezdu.

Návrat zpět do Brna v neděli 23.6.2019 přibližně v 22:30 hod.

Ubytováni: 2 noci v kempech, 1 noc horská chata u Triglavu.

Stravování: Možnost teplého jídla nebo nákupu potravin bude minimálně 1x denně kromě výstupu na Triglav. Během výstupu si bude možné dát jídlo pouze na chatě Triglav dom.

Pojištění si sjednává každý účastník výletu sám (musí zahrnovat vysokohorskou turistiku, via ferraty a pojištění zásahu horské služby). Ca 260 Kč za výlet – pojištění Axa včetně rizikových sportů).

Co do batohu? Kvalitní turistickou obuv (pohorky), oblečení pro vysokohorskou turistiku, nepromokavou bundu nebo pláštěnku, plavky, čelovku, brýle, opalovací krém, jídlo, dostatek pití, ferratový set (pokud nemáte, můžeme vám jej zapůjčit) karimatku, spacák a případně stan.

Výletem vás provede Roman Štefek, trenér NLP.

Pokud na nás máte jakýkoliv další dotaz, neváhejte nám napsat nebo zavolat.

Cena

3 000Kč / jednotlivec

Co mám v ceně? Veškeré služby včetně ubytování a zapůjčení vybavení.
Co v ceně není? Doprava (cca 900 – 1.000Kč) a strava.

Dotaz na výlet

Kapacita je zaplněna. V případě zájmu nám můžete zaslat dotaz, abychom Vás kontaktovali, pokud by se uvolnilo místo.