Přírodní komplex Efri

Co může být lepšího, než být se správnými lidmi na správném místě? Prostředí v přírodě dokáže člověka naplnit, dodat mu klid v duši a energii na své další cestě. Při několika denních výletech je kromě dobrého počasí, také potřeba teplého přístřešku. A co tak místo, kam se lidé mohou vracet a být opět se svými přáteli?

ohniste

Našim záměrem je vytvořit jedinečný prostor k trávení volného času v přírodě. Ten bude pro naši komunitu místem, kam lidé mohou přijít a prožít společné chvíle, nebo si najít čas pro sebe a načerpat energii. Komplex nabídne dvanáct obydlí, které poskytnou nejen základní vybavení, ale i potřebné soukromí. V každém z obydlí budou dvě postele, stůl a úložný prostor. Za chladných večerů se o teplo postarají krbová kamna.

Uprostřed komplexu bude menší společenská stavba – kota s centrálním ohništěm, která poslouží především jako společený prostor k trávení času s přáteli i jako prostor k vaření v případě deštivého počasí. Kotu od venkovní kuchyně rozdělí sklad potravin s inspirujícími recepty našich předků, od nichž jsme převzali i konceptuální řešení staveb: sdílený oheň, společné teplo a přátelé.

Chata
jezirko
vchate
Relax
Finská kota
Relax