Tatranská výzva

se váže ke kříži na Gerlachu jako symbolu, který vyjadřuje pokoru, poctu k přírodě a úctu všem, kteří v horách zahynuli.
Pokoru ve výzvě zhmotňujeme dobrým skutkem vykonaným v Tatrách, poctu výstupem na jeden z vrcholů a úctu pátráním po příbězích, ukrytých v Tatranských dolinách.

Odměnou za splněné úkoly bude pro 3 účastníky výstup na samotný Gerlachovský štít.

Pokora ve ctnostech

dobry skutek

Projevte pokoru dobrým skutkem. Zda je vykonáte přímo v horách nebo v jedné z tatranských obcí je podružné. Vše je její součástí.

Pocta v lásce

pocta

Vydejte se na vrchol, vztyčte na něm své ruce k nebi a projevte k horám úctu. Vybrat si můžete kterýkoliv z tatranských vrcholů.

Úcta v příbězích

pribeh 4

Tatranské štíty jsou svědky mnoha příběhů, na které se již zapomělo. Vydejte se odkrýt jejich tajemství do Velické nebo Mengusovské doliny.

Gerlachovský štít

Gerlach

Třem účastníkům výzvy bude odměnou za splněné úkoly možnost výstupu na Gerlachovský štít, který se uskuteční v září (septemberu).

Pro účastníky

Mapy k příběhům
Tipy k dobrému skutku
Vaše příběhy
Mengusovská dolina - mapa
Dobrý skutek
Příběh Lidy a Martiny

V dolinách se ještě dnes ukrývají dávné příběhy o lásce, hrdinství, štěstí i zklamání, které vás zaujmou i pobaví. Za těmito příběhy, podloženými vyprávěním pamětníků, se můžete vydat do dvou míst. Jejich orientační umístění je vyznačeno v mapách a poloha upřesněna pomocí GPS.

Společně na Mevyo

Jít do výzvy společně s Mevyo znamená nejít do výzvy sám. Mevyo tě spojí s dalšími lidmi, se kterými můžeš výzvu plnit společně a poznat tak nové přátelé i pro další společné aktivity. Napiš co a kdy máš v plánu a ostatní se k tobě připojí.

Přejít na Mevyo

Informace a pravidla

 • Obecné informace
  Tatranská výzva probíhá od 1.6.2018 do 16.9.2018. Tvoří ji tří úkoly, jejichž smyslem je naplnění hodnot, které symbolizuje Gerlachovský kříž. Tyto úkoly jsou charakterizovány dobrým skutkem vykonaným v Tatrách, určitým výstupem na vrchol a výletem za příběhem. Výzvu je možné splnit při jedné návštěvě Tater, rozložit nebo prodloužit hledáním dalších příběhů, jak komu vyhovuje.
 • Vaše příspěvky
  U fotografií, které pořídíte při plnění výzvy a budete zveřejňovat na svém instagramovém nebo facebookovém profilu, zmiňujte v popisku @tatranskavyzva, abychom příspěvek nepřehlédli a mohli sdílet na naší stránku Instagramu a Facebooku. Na Facebooku je navíc zapotřebí sdílet příspěvek jako “veřejný”. Oceníme, když k fotografii stručně sdělíte váš zážitek z výletu. Příspěvky můžete taky na stránkách výzvy zasílat zprávou nebo emilem na info@efri.cz. Pořizovat fotografie z jednotlivých úkolů a sdílet je na svém profilu je směrodatné pouze pro ty, kteří zvažují výstup na Gerlachovský štít.
 • Pokora
  Jaký dobrý skutek se rozhodnete vykonat, záleží jen na vás a vaši kreativitě. Případné možnosti uvadíme výše na této stránce.

 • Pocta
  Poctu symbolizujeme zobrazením srdce na kterýmkoliv z vrcholů v Tatrách. Přestože by byl tento akt příhodnější z Východné Vysoké, Rysů a dalších vrcholů, kde je možné spatřit Gerlachovský štít, tuto možnost uvádíme pouze jako doporučení. Na fotografii však nezapomeňte zvěčnit symbol vámi projevené pocty k horám.
 • Úcta
  Za příběhy se je možné vydat do dvou míst, z nichž si každý z účastníků může vybrat, které navštíví. Ty jsou vyznačena výše. Příběhy se nachází v krabičkách, jejichž součástí je i listina, kde se účastník může i podepsat, případně zanecht vzkaz. Krabičku je následně potřeba vrátit přesně na místo, kde se nacházela před objevením! Fotku s příběhem nepořizujte přímo z místa ale o kousek dále tak, aby nebylo zřejmé, kde se přesně urytý předmět nachází.
 • Gerlachovský štít
  Pokud vás motivuje odměna v podobě výstupu na Gerlach, je potřeba, abyste výzvu dokončili do 6.9.2018 a výstup se tak mohl uskutečnit ještě za pěkného počasí, ideálně v první polovině září (september). Možnost bezplatné úcasti budou mít tři účastníci výzvy, které vybere porota. Tu tovoří jednatelé mediálních partnerů Michal Balcar za Mevyo.com, Jiří Pilnáček za Turistika.cz a Roman Štefek jednatel spolku Efri. Porota bude přihlížet k hodnocení vkládaných fotografií veřejnosti, posuzuje však i způsob plnění výzvy a kondici potřebnou pro výstup.
 • Závěrem
  Děkujeme městu Vysoké Tatry a Téryho chatě za ochotu a Milanovi Benešovi za poskytnutí fotografií.