Tour du Mont Blanc

Tour du Mont Blanc je jedna z nejoblíbenějších turistických tras v Evropě a jedním z nejlepších vysokohorských treků na světě. Celý okruh okolo nejvyššího vrcholu v západní Evropě má přes 160Km a převýšení 8000+. Prochází přes 3 různé země a vede místy, odkud můžete pozorovat inpozantní a velkolepé scenérie nebo se zastavit u některých z nejmalebnějších alpských jezer.

Tour du Mont Blanc je dobrodružstvím, na kterém vás krása barevných divokých květů, horské přírody, vodopádů, zelených pastvin a blízkost čtyřtisícových vrcholů okouzlí a naprosto izoluje od městského života.

Co vás čeká?

Jedenáctidenní výlet s přechodem Tour du Mont Blanc a zastávkou v Chamonix a Courmayeuru. Prozkoumáme jedno z nejkrásnějších míst Evropy, tvořené třemi zeměmi, třemi kulturami a kuchyněmi.

Během přechodu se naučíte, jak na mentální úrovni pracovat se svým fyzickým výkonem a zdravím. Dozvíte se, jak využívat své rezervy a navyšovat psychickou odolnost v obtížných situacích. Nové zkušenosti vám poslouží jak na TMB a dalších výpravách, tak v životě.

Tour

Trénink pro tělo a mysl

Člověka to netáhne do hor, aby pokořil jejich krásu, nebo aby měl blíže k obloze, ale proto, aby měl blíž k sobě. Hory jsou místem, kde se můžeme odprostit od všedního života, prožívat volnost a nalézt pokoru, inspiraci a klid. Takové prostředí nám nabízí skvělou příležitost k načerpání nové energie, k zážitkům i pozitivním proměnám. Ať už byste se rádi nadobro zbavili stresu, anebo se naučili lépe pracovat s potenciálem svého těla a mysli, můžete to udělat. Můžete spojit příjemné s užitečným.

Během přechodu Tour du Mont Blanc se budeme zabývat:

– kontrolou nad svou myslí a emocemi
– silou dechu, aneb jak se cítit dobře „ve své kůži“.
– možnostmi, jak navyšovat svůj fyzický výkon
– technikami pro práci se strachem a stresem
– relaxaci pro posílení zdraví a regeneraci

Tour

Plán přechodu Tour du Mont Blanc

1 den.. odjezd 18.7. z Brna přes Prahu a Plzeň. Noční přejezd Německa a Švýcarska.

2 den.. ranní příjezd do francouzského Chamonix, prohlídka města a přesun do Les Houches. Noc před zahájením Tour du Mont Blanc přenocujeme v kempu Bellevue.

3 den.. z Les Houches vyrazíme trasou procházející krásnými lesy a skalními pastvinami do Col de Voza, odkud budeme pokračovat do Les Contamines.
Orientační čas 7 hod., převýšení 1 270m.

4 den.. přechod sedla Col du Bonhomme (2329 m) na chatu Col de la Croix du Bonhomme (2433 m). Ze sedla se můžeme vydat i na vyhlídkový vrchol Téte Nord des Fours (2756m) kam trvá cesta něco málo přes hodinu. Déle k sedlu Col des Fours odkud sejdeme podle potoka do Ville des Glaciers (1789 m).
Orientační čas 9 hod., převýšení 1 500m.

5 den.. vydáme se k Le Mottets do hraničního sedla Francie s Itálií Col de la Seigne. Cestou po úbočí Monte Percé a náhorní planině do sedla pod Mont Fortin, odtud budeme klesat přes salaše L`Arp Vielle sup a lyžařské středisko do Peurerey.
Orientační čas 9 hod., převýšení 1 080m.

6 den.. sestup do Courmayeuru (cestu si lze ušetřit autobusem), odpočinek a následný přesun do Arp Nouvaz (1769 m) odkud výstupáme k chatě Refuge Elena (2062 m) a dále strmě do hraničního sedla Itálie se Švýcarskem Col Feeret (2537 m) k chatě Alpage de la Peulaz.
Orientační čas 7 hod., převýšení 890m.

7 den.. ráno zamíříme do vesničky Ferret a přes Švýcarské hranice do La Fouly (1593 m), údolím říčky Drance do městečka Issert (1055 m) a na chatu, k jezeru Lac de Champex (1477 m).
Orientační čas 4 hod., převýšení 410m.

8 den.. od jezera Lac de Champex zelenými úbočími do Bovine (1987 m) a sestup do údolí vesničky Trient (1326 m) a sedla La Forclaz. Možnost zvolit i druhou variantu přes sedlo Fenestre d´Arpette s výhledem na ledovec Glacier du Trient.
Orientační čas 6,5 hod., převýšení 690m.

9 den.. lesní pěšinou, po alpských loukách až do Švýcarsko-francouzského hraničního sedla Col de Balme (2191 m). Ze sedla sejdeme podél lanovek jednoho z největších alpských lyžařských středisek dolů přes Le Tour (1470) až do Les Frasserands.
Orientační čas 5 hod., převýšení 730m.

10 den.. poslední panoramatická etapa nás zavede po žebřících přes Aiguillette d´Argentière (1893 m) na věhlasný Grand Balcon a dále až na Chalet de la Flégere (1871 m). Celou cestu jsou překrásné výhledy na Mont Blanc. Následně sejdeme (případně sjedeme) pod lanovkou do Chamonix. Odpolední odjezd do ČR.
Orientační čas 6 hod., převýšení 1 200m.

11 den.. noční přejezd Švýcarska a Německa. Návrat 28.7 v ranních hodinách.

Obtížnost

3 / 5

Středně náročný přechod se zátěží a převýšením většinou okolo 1000 metrů za den při 7 hodinách chůze. Technicky nenáročné až středně náročné úseky, běžné pro jedince se zkušeností s vysokohorskou turistikou. První dva dny budou fyzicky náročnější. Přechod zvládne každý z průměrnou fyzickou kondicí.

Tour

Bližší informace

Tour du Mont Blanc vyžaduje základní znalostí vysokohorského terénu. Během cesty ale nevstupujeme na ledovec, nebudete tedy potřebovat žádné speciální vybavení.

Doprava do Chamonix je řešena formou spolujízdy s podílem na pohonných hmotách.

Orientační cena spolujízdy je cca 2 000 Kč na osobu v závislosti na kapacitě auta a počtu osob. V ceně jsou započteny veškeré poplatky.

Nástup možný na trase Olomouc, Brno, Praha, Plzeň. V případě zájmu se můžeme domluvit na dalším autě a místě odjezdu.

Odjezd z Brna ve čtvrtek 18.7.2019 v 14.30h od hotelu GRAND (naproti autobusového nádraží), z Prahy v 17.30h.

Příjezd do Brna v neděli 28.7.2019 v ranních hodinách.

Ubytování budeme v kempech (5 – 6 nocí) v kombinaci s přespáváním na tábořištích a bivakováním podle počasí. Možnost spaní pouze v kempech a na chatách dle domluvy.
V kempech je k dispozici tekoucí teplá i studená voda a sprchy.

Stravování z vlastních zásob nebo na chatách s možností vyzkoušet místní speciality. Další zásoby bude možné dokoupit v Courmayeuru. Cestou je dostatek vodních zdrojů, případně lze voda zakoupit na chatě.
Orientační ceny na TMB: čaj – 2,50 €, bageta – 3 €, špagety – 7 €, polopenze ca 23 – 30 €

Pojištění si sjednává každý účastník sám (musí zahrnovat vysokohorskou turistiku a pojištění zásahu horské služby). Například Alpenverein nebo pojištění Axa.

Co sebou? Kvalitní turistickou obuv (pohorky), oblečení pro vysokohorskou turistiku (10 dnů), funkční spodní prádlo, druhou vrstvu na zateplení, kvalitní nepromokavé kalhoty a bundu, vhodný batoh, pláštěnku, čelovku, brýle, opalovací krém, jídlo, dostatek pití, toaletní potřeby, kvalitní karimatku, spacák a stan. Případně teleskopické hole.

Tour du Mont Blanc vás bude provázet Roman Štefek, trenér NLP.

Maximální počet účastníků: 7 osob.

Pokud na nás máte ohledně přechodu jakýkoliv další dotaz, neváhejte nám napsat nebo zavolat.

Cena

5 700 Kč / jednotlivec

Co mám v ceně? Ubytování v kempu a na tábořišti (6x nocleh), lanovka, 2x místní doprava, průvodce a trenér.
Co v ceně není? Doprava do Chamonix (cca 2000Kč) a strava.

Přihláška na Tour du Mont Blanc